ВМРО-ДПМНЕ: Заев бесрамно ги лаже граѓаните за да го испере сопствениот срам


5 копии

„Зоран Заев бесрамно ги лаже граѓаните на Република Македонија за да го испере сопствениот срам и криминал. Република Македонија и нејзината меѓународна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Дојде крајно време Зоран да го праша Заев дали тој бил цел на руски – анти НАТО заговор или заради неговата лекомисленост цела година бил „возен“ од двајца ...
| | веќе видена | слични

Денешната изјава на Зоран дека комичарите настапиле приватно и ја искористиле неговата неодговорност е признание дека Заев ја лажел целокупната јавност за ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ со соопштение реагира на изјавата на премиерот Зоран Заев во врска со скандалот со руските комичри. „Дојде крајно време Зоран да го праша Заев дали ...
| | веќе видена | слични

Денеска премиерот Зоран Заев изјави дека ќе реагира во врска со грешката на бугарскиот премиер Бојко Борисов, кој во Сараево рече дека Стево Пендаровски е ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев најави дека ќе следува реакција на изјавата на бугарскиот премиер Бојко Борисов кој говори за „Северноамакедонски политичар“ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прашан дали ќе реагира на изјавата на бугарскиот премиер Бојко Борисов во Сараево, каде тој говори за „северноамакедонски политичар“ и „северномакедонски ...
| | веќе видена | слични

Не се загрозени стратешките приоритети на земјата и не е пробиено ништо од безбедносната содржина – тврди министерката за одбрана, Радмила Шекеринска откако ...
| | веќе видена | слични

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обезбедените видеа и аудио-атеријали се само за овој случај што го отворивме сега, за овие двајца осомничени. А понатаму во истрагата дали ќе се појават докази ...
сите 310 | | | веќе видена

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 123 | | | веќе видена

Неименуван американски претставник, задолжен за одбранбени прашања, за американските медиуми кажал дека „САД се сомневаат дека Иран веќе запленил танкер со ...
сите 127 | | | веќе видена

Притворениот Бојан Јовановски алијас Боки 13, наводно, поради безбедносни и здравствени причини, е сместен во Хашкото одделение во затворот, потврдуваат од ...
сите 525 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев бесрамно ги лаже граѓаните за да го испере сопствениот срам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: