ВМРО-ДПМНЕ: Транспарентост Македонија сакаат да направат услуга на СДСМ

Скопје - ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакција на пресот на Транспарентост Македонија. - Организацијата Транспарентност Македонија која ја водат соработниците на Бранко Црвенковски, Сашо Орданоски и Ванчо Узунов, денес со цел да направи услуга на СДСМ сака да го изедначи начинот на финансирање на изборните кампањи на двете најголеми политички партии во државата, велат од ВМРО-ДПМНР. - Фактот што сите надлежни институции се произнесоа дека финансирањето на кампањата на СДСМ е крајно сомнително, Транспарентност Македонија му помага на СДСМ со изедначување на впечатокот. ВМРО-ДПМНЕ во своето работење ги почитува сите закони на Р. Македонија и ние сме сигурни за целосната исправност за начинот на кој работиме. Истовремено ги повикуваме сите надлежни институции во Република Македонија да направат длабинска и сериозна контрола на финансирањето на кампањите и на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ. Ние сме сигурни во исправноста на начинот на нашата работа. Меѓутоа тоа што Транспарентност Македонија денеска истрча да му помогне на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 352 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 331 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 188 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 187 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Транспарентост Македонија сакаат да направат услуга на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: