ВМРО-ДПМНЕ: Транспарентост Македонија сакаат да направат услуга на СДСМ

Скопје - ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакција на пресот на Транспарентост Македонија. - Организацијата Транспарентност Македонија која ја водат соработниците на Бранко Црвенковски, Сашо Орданоски и Ванчо Узунов, денес со цел да направи услуга на СДСМ сака да го изедначи начинот на финансирање на изборните кампањи на двете најголеми политички партии во државата, велат од ВМРО-ДПМНР. - Фактот што сите надлежни институции се произнесоа дека финансирањето на кампањата на СДСМ е крајно сомнително, Транспарентност Македонија му помага на СДСМ со изедначување на впечатокот. ВМРО-ДПМНЕ во своето работење ги почитува сите закони на Р. Македонија и ние сме сигурни за целосната исправност за начинот на кој работиме. Истовремено ги повикуваме сите надлежни институции во Република Македонија да направат длабинска и сериозна контрола на финансирањето на кампањите и на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ. Ние сме сигурни во исправноста на начинот на нашата работа. Меѓутоа тоа што Транспарентност Македонија денеска истрча да му помогне на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Само оние што ќе гласаат „за“ или „против“ во недела ќе учествуваат во одлуката за иднината на Македонија. Бојкотот не се калкулира никаде, порачаа вчера ...
сите 138 | | | веќе видена

Босанскиот национален совет ги повика Бошњаците кои живеат во Македонија да гласаат „за“ на претстојниот референдум и со тоа да ги отстранат сите препреки за ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Транспарентост Македонија сакаат да направат услуга на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: