ВМРО-ДПМНЕ: Притворените сепредмет на изживување и нехуман однос


3 копии

Правосудните органи вон закон и правна логика држат во притвор патриоти кои не сториле ниедно кривично дело, а обвинети се за тероризам. Меѓу притворените се ...
| | веќе видена | слични

Правната држава не функционира! Сомнеж во владеење на правото во Р. Македонија под власта на СДСМ, поради политичките апсења и монтираните случаи против ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваше и ги осиромашуваше граѓаните континуирано, со години, а парите ги трошеше на луксуз, споменици и богатење на поединци од оваа ...
| | веќе видена | слични

„Безидејноста и немањето капацитет политички да созрее и да се промени ВМРО ДПМНЕ го потврдува со секојдневно пласирање лажни вести на прес конференции“, стои ...
| | веќе видена | слични

Затоа, наместо реална политика или издржана, аргументирана критика, денеска ВМРО-ДПМНЕ пласира само лажни вести. Владата предводена од СДСМ преку одговорното ...
| | веќе видена | слични

Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ за безбедносниот сертификат на полковникот Василевски беа јавно и категорично демантирани од страна на Министерството за одбрана, ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.„ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваше и ги осиромашуваше граѓаните континуирано, ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Трајче Димков од ВМРО-ДПМНЕ.„Безидејноста и немањето капацитет политички да созрее и да се промени ...
| | веќе видена | слични

Македонија е земја каде владее хаос и неправда. Безбедноста на граѓаните е загрозена, а секојдневно сме сведоци на мафијашки престрелки, насилни инциденти и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 274 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 219 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува раст на платите во сите сектори.Со Буџетот за 2019 година предвидено е ...
сите 234 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Притворените сепредмет на изживување и нехуман однос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: