ВМРО ДПМНЕ: Спојување на СЈО со ЈО може, Вилма Рускоска не може


2 копии

Францускиот амбасадор Кристиан Тимоние во интервју за Алсат ја нагласува потребата за целосна истрага за случајот Рекет со цел да се врати довербата во ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа седницата за предложениот закон за јавно обвинителство на 27 август. Предлог законот, како што може да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, Собраниската расправа за измените на Законот за Јавно обвинителство ја закажа за 27 август, откако пратениците ќе се ...
| | веќе видена | слични

Ќе биде ли Законот за јавно обвинителство донесен до средината на септември?. ВМРО ДПМНЕ велат подготвени се да поддржат законско решение доколку власта ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Седницата за предложениот Закон за Јавно обвинителство собранискиот спикер, Талат Џафери, ја закажа за 27 август.Предлог законот е со европско знаменце и ќе се ...
| | веќе видена | слични

Високиот американски дипломат Филип Рикер вчера имаше густа агенда на средби со преставници на власта, политичките партии, парламентарни групи и опозицијата. ...
| | веќе видена | слични

Законот за јавно обвинителство со европско знаменце по скратена постапка пратениците ќе го разгледуваат на првата седница по завршување на летните одмори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повод за овој текст е изјавата што на телевизиите можеше да се слушне, дека нема проблем јавниот обвинител на Република Македонија да ги преземе предметите од ...
сите 408 | | | веќе видена

СЈО не виде криминал во Шпански скали, Рускоска во еден ден го виде предметот и притвори 11 луѓе, коментира претседателот Христијан Мицкоски на прашањето дали ...
сите 416 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 108 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 128 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 102 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ: Спојување на СЈО со ЈО може, Вилма Рускоска не може

Од:
До кого (е-маил):
Порака: