ВМРО ДПМНЕ: Спојување на СЈО со ЈО може, Вилма Рускоска не може


2 копии

Францускиот амбасадор Кристиан Тимоние во интервју за Алсат ја нагласува потребата за целосна истрага за случајот Рекет со цел да се врати довербата во ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа седницата за предложениот закон за јавно обвинителство на 27 август. Предлог законот, како што може да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, Собраниската расправа за измените на Законот за Јавно обвинителство ја закажа за 27 август, откако пратениците ќе се ...
| | веќе видена | слични

Ќе биде ли Законот за јавно обвинителство донесен до средината на септември?. ВМРО ДПМНЕ велат подготвени се да поддржат законско решение доколку власта ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Седницата за предложениот Закон за Јавно обвинителство собранискиот спикер, Талат Џафери, ја закажа за 27 август.Предлог законот е со европско знаменце и ќе се ...
| | веќе видена | слични

Високиот американски дипломат Филип Рикер вчера имаше густа агенда на средби со преставници на власта, политичките партии, парламентарни групи и опозицијата. ...
| | веќе видена | слични

Законот за јавно обвинителство со европско знаменце по скратена постапка пратениците ќе го разгледуваат на првата седница по завршување на летните одмори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Меѓународните лидери денеска ќе разговараат за собирање помош за Бејрут по експлозијата која го разори либанскиот главен град. Виртуелната конференција, која ...
сите 461 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 257 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери треба да ги земат фирми блиски до ...
сите 273 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Легендарниот фудбалер на Јувентус, Алесандро Дел Пиеро изјави дека е многу изненаден од изборот на Андреа Пирло за нов тренер на „Старата Дама“.„Искрено, не би ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ: Спојување на СЈО со ЈО може, Вилма Рускоска не може

Од:
До кого (е-маил):
Порака: