ВМРО - ДПМНЕ СООПШТИ ШОКАНТЕН ПОДАТОК: Над 500.000 граѓани живеат во сиромаштија


Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните првпат имаат можност да побараат поврат на 15 проценти од платениот Данок на додадена вредност (ДДВ) откако почна примената на владиниот проект „Мој ...
| | веќе видена | слични

Од вчера започна владиниот проект „Мој ДДВ“, преку кој граѓаните ќе можат да си вратат 15 отсто од данокот на додадена вредност кој го плаќаат преку новата ...
| | веќе видена | слични

Од денес граѓаните имаат можност да побараат поврат на 15% од платениот Данок на додадена вредност (ДДВ) преку апликацијата „Мој ДДВ“. Сите граѓани кои се ...
| | веќе видена | слични

Антигона Браздова на ФБ: Извини Заеву, али ќе мрчам. Колку што разбрав од текстов, граѓаните собираат сметки (не повисоки од 30.000 денари) и ги скенираат на ...
| | веќе видена | слични

Апликацијата МојДДВ преку која граѓаните ќе можат да ги скенираат фискалните сметки веќе е достапна за преземање и подготвена за користење. Апликацијата е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Инфекцијата е раширена во сите делови на градот и нема познати кластери, вели д-р Александар Стојанов директор на Центарот за јавно здравје Скопје. Во моментов ...
сите 191 | | | веќе видена

Два нови раговори се објавени на каналот „Обнова на режимот“. Разговорите се именувани како „Јанушев ќе ги убијам“ и „Партиски списоци на ДПМНЕ за Телеком“. Во ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше во посета на Петровец каде што истакна дека Македонија во моментов е окупирана од, како што рече, целосно ...
сите 364 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 85 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 208 | | | веќе видена

За само две и пол години направивме многу повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години, порача Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ и носител на ИЕ 3 на ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО - ДПМНЕ СООПШТИ ШОКАНТЕН ПОДАТОК: Над 500.000 граѓани живеат во сиромаштија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: