Вмро - ДПМНЕ смета дека тутунарите се ИНСТРУИРАНИ од СДСМ

2 копии

Останато

СДСМ гласаше против линеарно зголемување на платите во јавниот сектор за 2.806 денари, што е и обврска на власта да го реализира. Владејачкото мнозинство не ја ...
сите 274 | | | веќе видена

Ми се допаѓа францускиот предлог и мислам дека не може да има друг таков предлог, изјави денеска во Брисел бугарскиот премиер во оставка Кирил Петков.Тој ...
сите 1370 | | | веќе видена

Со можноста за фотоволтаици за секое домаќинство го зголемуваме производството на електрична енергија, истакна пратеникот од СДСМ, Ненад Коциќ на ...
сите 157 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 236 | | | веќе видена

Во продолжение интегрален текст од соопштението на СДСМ: Темата за предвремени избори е затворена до 2024 година, со декларацијата потпишана од сите политички ...
сите 183 | | | веќе видена

Обраќајќи им се на пратениците во австрискиот парламент, тој најави дека Австрија ќе се залага за тоа на ниво на ЕУ.Нехамер и министерката за европски прашања ...
сите 245 | | | веќе видена

Aлбанскиот премиер Еди Рама им се обрати со висок тон на бугарските новинари пред влегувањето на состанокот со лидерите на ЕУ во Брисел. „Вие сте хаос, целосен ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вмро - ДПМНЕ смета дека тутунарите се ИНСТРУИРАНИ од СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: