Утре владина седница за средствата за информативната кампања за референдумот


Владата сѐ уште тактизира колку пари ќе се пренаменат за кампањата за есенскиот референдум. Министерствата одамна го пробија рокот од три дена да достават ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска одвојува 1 милион евра за референдумската кампања, а војниците на АРМ се возат до работа на свој трошок и денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за одбрана излезе со реакција по тврдењето на опозицијата дека илјадници војници неколку недели немаат организиран платен превоз и самите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се гледа хаосот во ВМРО-ДПМНЕ. Оваа партија бескрајно повторува веќе одговорени прашања и пласира лажни вести, само за да прикрие дека нема став за најважните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за одбрана реагираше преку соопштение по повод изјавата на Нацев од ВМРО ДПМНЕ. „Се гледа хаосот во ВМРО ДПМНЕ. Оваа партија бескрајно повторува ...
| | веќе видена | слични

Радмила Шекеринска е неспособна и неодговорна. Илјадници војници од 30-тина населени места во државата со недели немаат организиран платен превоз од своето ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 228 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре владина седница за средствата за информативната кампања за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: