ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со своја лицемерна политика манипулира со пензионерите


11 копии
3 копии

,,Власта на чело со СДСМ повторно го покажа своето лицемерие кон пезионерите.На денешната седница на Комисијата за труд и социјална политика пратениците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта на чело со СДСМ повторно го покажа своето лицемерие кон пезионерите, ова денеска го истакна Слаѓана Митовска, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Растот на платите продолжува, се повеќе пари завршуваат кај граѓаните. Зголемени се платите за 5% за вработените во образованието, градинките, културата, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со зголемување на минималната плата на 12.000 денари, над 90.000 работници во сите стопански гранки добиваат повисоки плати. Од април оваа година, минималната ...
| | веќе видена | слични

Растот на платите продолжува и се повеќе пари завршуваат кај граѓаните, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. - ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општина Кисела Вода информира дека од 14 мај до 11 јуни, секој вторник со почеток од 11 часот во организација на Агенцијата за млади и спорт во градскиот парк ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Тамара Тодевска во своето гостување, вечерва на 1ТВ на новинарско прашање дали парите за Евровизија требало да пренеменат за амбулантни возила даде одговор кој ...
сите 53 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со своја лицемерна политика манипулира со пензионерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: