ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со своја лицемерна политика манипулира со пензионерите


11 копии
3 копии

,,Власта на чело со СДСМ повторно го покажа своето лицемерие кон пезионерите.На денешната седница на Комисијата за труд и социјална политика пратениците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта на чело со СДСМ повторно го покажа своето лицемерие кон пезионерите, ова денеска го истакна Слаѓана Митовска, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Растот на платите продолжува, се повеќе пари завршуваат кај граѓаните. Зголемени се платите за 5% за вработените во образованието, градинките, културата, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со зголемување на минималната плата на 12.000 денари, над 90.000 работници во сите стопански гранки добиваат повисоки плати. Од април оваа година, минималната ...
| | веќе видена | слични

Растот на платите продолжува и се повеќе пари завршуваат кај граѓаните, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. - ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 322 | | | веќе видена

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
сите 96 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена

Тој претходно на социјалните мрежи потврди дека е негов гласот на снимката, која претходно беше објавена како нова „бомба“.  Богоевски објави статус на својот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со своја лицемерна политика манипулира со пензионерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: