Стоилковски: Скандалот со тендерите од ќерка за татко во здравството, не смее да помине без реакција од државата


4 копии

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција истакна дека ќерка на татко доделува милиони евра на тендер, власта дефокусира, а ОЈО ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Здравството во Република Македонија е во клиничка смрт. СДСМ и Венко Филипче, наместо за интересот на пациентите се грижат за интересот на веледрогериите и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Министерството за здравство го демантира обвинувањето на ВМРО-ДПМНЕ за донација на лекови со краток рок на употреба од невладина организација во сопственост на ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Министерот за здравство, Венко Филипче ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ го обвини министерот за здравство, Венко Филипче дека е директор на компанија, од која се дистрибуираат лекови со краток рок на важност ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Министерството за здравство ги демантира обвинувањата изнесени на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, во врска со наводна донација на лекови со краток ...
| | веќе видена | слични

,,Ширењето лажни вести, лаги и пропаганда од страна на ВМРО-ДПМНЕ и нивните портали е со цел оцрнување на работата на министерот за здравство и обид за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот, Зоран Заев, не гледа одговорност кај МВР за бегството на Груевски. Тој вели дека Министерството за внатрешни работи постапи според законот. ...
сите 324 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 196 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 156 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Скандалот со тендерите од ќерка за татко во здравството, не смее да помине без реакција од државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: