ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ изврши противуставна и насилна промена на уставното име, оваа неправда треба да биде исправена


11 копии

СДСМ изврши незаконска, противуставна и насилна промена на уставното име на државата, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. 81 пратеник вчера донесоа срамна и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара распуштање на Собранието и одржување на вонредни парламентарни избори заедно со претседателските избори на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, порача дека партијата смета дека промената на Уставот со цел промена на уставното име, промената на идентитетот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Поради лавина од снег сообраќајот на патот Маврово-Дебар се одвива наизменично по една коловозна лента. Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ изврши противуставна и насилна промена на уставното име, оваа неправда треба да биде исправена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: