ВМРО-ДПМНЕ на протест во 18 часот: Хунтата на СДСМ ги гази законите и ја зароби целата држава


3 копии

Хунтата ги гази законите и ја зароби целата држава. Власта предводена од Зоран Заев ги стави во своја служба правосудните органи и преку нив врши политички ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ СДС седум месеци работи спротивно на интересите на граѓаните на Република Македонија. СДС ветуваше реформи, а ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Десетици патриоти неправедно се гонети за измислено дело тероризам. Десетици патриоти без никаква основа се фрлени во притвор каде хунтата се изживува врз нив ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ утрово за прв пат се огласија со соопштение по изборот на Христијан Мицкоски за нов претседател на партијата. Соопштението е продолжување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германските медиуми пренесуваат за политичкиот прогон на оперскиот великан Игор Дурловски. Пишуваат за политичкиот прогон, репресивноста и реваншизмот кој се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Делото тероризам кое им се става на товар на десетиците македонски патриоти е политичка конструкција. Целиот случај за наводен тероризам е монтиран за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 100 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 77 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 105 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ на протест во 18 часот: Хунтата на СДСМ ги гази законите и ја зароби целата држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: