ВМРО-ДПМНЕ Кочани: Повик до граѓаните да се придружат на протестот на 2 јуни во Скопје


01.06.2018 Протестниот собир на 2. јуни особено е важен сега кога постои најсилна опасност молчењето да се сфати како одобрување, односно како давање ...
| | веќе видена | слични

По скандалозната изјава на Филипче, со која беше навестено дека Прилеп останува без лабораторија за испитување на крвта, пред некој ден граѓаните на нашата ...
| | веќе видена | слични

Она за што предупредувавме во изминатите денови, дека оваа Влада предводена од СДС освен погубни политики, нема што да им понуди на граѓаните се потврди уште ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За жал, оваа информација не е ниту лоша прогноза, ниту политичка измислица на ВМРО-ДПМНЕ. Според истражувањето на Европскиот младински форум, достапно на ...
| | веќе видена | слични

Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите кажа дека Македонија е на европското дно според можност за напредок на младите.– Според ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата на Зоран Заев е единствената Влада што само се задолжува, а не работи ништо. Заев и Тевдовски денеска ги задолжуваат граѓаните за нови 22.400.000 евра, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сенародниот протест јасно покажа дека народот сака јасна и перспективна иднина на Република Македонија и за сегашните и идните генерации. Граѓаните го кренаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сенародниот протест јасно покажа дека народот сака јасна и перспективна иднина на Република Македонија и за сегашните и идните генерации, ова на денешната ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 282 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ Кочани: Повик до граѓаните да се придружат на протестот на 2 јуни во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: