Стојаноска: Вчерашниот настап на СЈО е уште една потврда дека Македонија не е веќе правна држава, не постојат ни закони, ни Устав


6 копии

Зоран Заев е исплашен од храброста и решителноста на македонскиот народ кој не потклекна на сите притисоци и манипулации и на референдумот покажа дека по ...
| | веќе видена | слични
9 копии

„Во очи на големиот празник 11-ти Октомври, датумот на кој во 1941г. започна НОБ, од Прилеп ја држиме денешнава прес-конференција токму од местото од каде ...
| | веќе видена | слични
9 копии

1,2 милион граѓани на Република Македонија на 30 септември кажаа „не“ за промена на името, идентитетот, јазикот и историјата, „не“ за откажувањето од ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кажаа не на капитулантскиот договор од Преспа и распродажбата на државните и националните интереси со единствена цел, спас на политичката кариера на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонскиот народ избра да не го менува името на државата и националниот идентитет. Одлуката на Зоран Заев да ги иницира уставните измени за бришење на ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Зоран Заев да ги иницира уставните измени за бришење на Република Македонија е газење на сопствениот народ, негово потценување и негирање, ...
| | веќе видена | слични

„Македонскиот народ избра да не го менува името на државата и националниот идентитет. Мора Заев да е страшно уценет за криминалите што ги има сторено штом се ...
| | веќе видена | слични

Власта се плаши од фер и демократски избори затоа што знае дека ќе биде жестоко поразена како на референдумот, порачува опозицискиот лидер во отворено писмо до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку својот фејсбук-профил упати отворено писмо до премиерот на Владата, Зоран Заев. Во писмото, Мицкоски наведува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Долго време ракоплескаа стоејќи. Оваа сцена беше повторувана неколкупати синоќа за време на четиричасовниот состанок на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 303 | | | веќе видена

По лидерот на ДУИ Али Ахмети и премиерот Зоран Заев седна во пратеничкото столче и чека да започне седницата. Во салата сеуште не се присутни пратениците на ...
сите 82 | | | веќе видена

Заменик-помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер на брифингот со новинари во резиденцијата на американскиот амбасадор, на ...
сите 75 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска Старова, која беше исклучена од партијата бидејќи гласаше „за“ отворање на Уставот, во нејзиното гостување во Тренд ...
сите 124 | | | веќе видена

Скопје, 23 октомври 2018 Денес по 125 години македонска борба за самобитност, слобода и право на самоопределување, Македонците во Република Македонија се ...
сите 117 | | | веќе видена

На почетокот на денешното рочиште за „27 април“, обвинетиот Вилијам Михајловски рече дека сака да даде поддршка за пратениците кои во петокот во Собранието ...
сите 229 | | | веќе видена

Отсуството на адвокатот Часлав Станоевиќ на обвинетиот Томе Ѓурчилов го одложи денешното рочиште за предметот „Топлик“ за 2 ноември. Станоевиќ, како што беше ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноска: Вчерашниот настап на СЈО е уште една потврда дека Македонија не е веќе правна држава, не постојат ни закони, ни Устав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: