ВМРО-ДПМНЕ вечерва со голем протестен митинг: „Една година СДСМ е една година чемер и јад за граѓаните“


10 копии

СДСМ цела година ја враќа Република Македонија назад. Ја враќа назад во секој поглед. Една година економијата е во стагнација, без никаков раст, една година ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии

Моќни пораки испрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во саботата, на масовниот протест кој се одржа во Скопје. Пред околу 60.000 присутни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ако продолжи вака да се осиромашува и да се влече назад Република Македонија, само еден е биде губитник – народот на Република Македонија. Јас не би сакал тоа ...
| | веќе видена | слични

Првиот митинг на опозициската ВМРО-ДПМНЕ под водство на новиот партиски претседател Христијан Мицкоски беше масовен и народот испрати силна порака до власта. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ вечерва со голем протестен митинг: „Една година СДСМ е една година чемер и јад за граѓаните“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: