Пратенички прашања во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ нема да присуствува


2 копии

Собранието на Република Македонија денеска треба да ja одржи 29. седница на чиј дневен ред се пратенички прашања на кои треба да одговараат владините ...
| | веќе видена | слични

Парламентарната група на ВМРО-ДПМНЕ продолжува со бојкотирањето на работата на Собранието. Тие не учествуваа ниту на 29 собраниска седница предвидена за ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев вели дека проблемот со загадувањето треба да се реши со дејствување врз изворите, а не врз последиците. Тој ...
| | веќе видена | слични

Претходно единствените опозициски прашања беа од Беса и неколку од пратеникот Сирија Рашиди од Алијанса за Албанците. Прашања и одговори сами на себе. И покрај ...
| | веќе видена | слични

Владата е отворена за соработка со сите партии за спроведување на реформите со надеж во скоро време да се добие датум за преговори – одговори премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Проблемот со загадувањето треба да се реши со дејствување врз изворите, а не врз последиците, изјави денеска вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев одговарајќи на пратенички прашања денеска во Собранието рече дека според истражувањата најголем загадувач е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Градот Скопје и Општина Центар имаат надлежности за евентуални отстранувања на спомениците од проектот Скопје 2014, но тоа отстранување треба да биде прецизно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 110 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 66 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 100 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратенички прашања во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ нема да присуствува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: