ВМРО-ДПМНЕ: Македонија без реформи не може да влезе во ЕУ


3 копии
6 копии

Зоран Заев секој ден, без престан спроведува политика со која ги обезличува Македонците. Заев континуирано и нанесува штета на Македонија и нејзината ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зоран Заев секојдневно со своите антидржавни политики ги распродава, ги гази и уништува националните интереси на Република Македонија. Врв на лошите политики ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ реагира по денешнните изјави на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, критикувајќи го дека лаже и се служи со манипулации. „Спасовски ...
| | веќе видена | слични

„Оливер Спасовски се обидува да го достигне Зоран Заев во лагите и манипулациите.Спасовски друг пат кога ќе оди меѓу граѓаните и кога ќе зборува за зачуваниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Силни полициски кордони и барикади се поставени околу општина Струмица и долж трасата каде ќе се одвива протесниот марш на ВМРО-ДПМНЕ против претседателот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 228 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 74 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска (18 септември 2018 година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 181 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 13 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид проф. д-р Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, ...
сите 23 | | | веќе видена

Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Пред министерството за одбрана ќе биде ...
сите 89 | | | веќе видена

Црноморската депресија или поле на низок воздушен притисок беше причината за нестабилното време ова лето во Македонија и пошироко, а истото ги потисна масите ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија без реформи не може да влезе во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: