ВМРО-ДПМНЕ со порака до СДСМ - Време е да почнете да работите


3 копии

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение ги обвинува СДСМ и нивните коалициски партнери бидејќи, како што велат, со сопствената неспособност го загрозија здравјето ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„СДС и нивните коалициски партнери со сопствената неспособност го загрозија здравјето на граѓаните и животната средина ризикувајќи да ја претворат Струга од ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Владата на СДС дозволи граѓаните на град Струга да го дишат штетниот воздух десет дена. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение оценува дека Владата е незаинтересирана за решавање на проблемот со дивата депонија во Струга и оти со тоа ја загрозува ...
| | веќе видена | слични

СДС и нивните коалициски партнери со сопствената неспособност ја загрозуваат туристичката сезона на Охридското езеро, со што директно ја загрозуваат и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во последните два месеци интензивно гори дивата депонија кај Струга а Стружани секое лето повеќе од 10 години алармираат и се жалат на овој проблем. Сепак ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Владата на СДС и нивните коалициски партнери ја покажуваат сета своја неспособност и незаинтересираност за проблемите на граѓаните во Струга. Девет дена гори ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението. СДС и нивните коалициски партнери со сопствената неспособност ја загрозуваат туристичката сезона на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, на јавна трибина во Владата го презентираше Планот за ...
сите 179 | | | веќе видена

Премиерот Заев оствари средба со американскиот претседател Доналд Трамп која траеше цели 2 секунди. Историскиот настан е фотографиран и тоа не од било кого, ...
сите 83 | | | веќе видена

Кога сме во опозиција имаме време да си ги осознаеме пропустите и слабостите и да си ги поправиме. Во новата визија што ја предвидуваме за Македонија е да не ...
сите 108 | | | веќе видена

Нови претумбации во Врховниот суд. Судии од кривичен се префрлаат во граѓански оддел и обратно. Алсат-М од свои извори во судот дознава дека судијата Фаик ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателката на ДОМ, Лилјана Поповска, на денешната прес конференција го изнесе предлогот на ДОМ за следни чекори во врска со рудниците за злато и бакар. ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ со порака до СДСМ - Време е да почнете да работите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: