ФОТОГАЛЕРИЈА: Започна конгресот на ВМРО-ДПМНЕ


Илија Димовски и Антонијо Милошоски не застанаа зад него, но лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, сепак, тврди дека нема поделба меѓу пратениците во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и новоизбраниот претедател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковки денеска во Владата ќе ја имаат првата лидерска средба по која ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев за првпат при годишно обраќање на претседател, седеше на централните позиции пред говорницата. Како премиер седеше десно од Иванов, а во тој ред беа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Илија Димовски, досегашниот координатор на пратеничките групи на ВМРО – ДПМНЕ во парламентот, вчера на свое барање се повлекол од таа позиција, потврдуваат за ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ решаваат дали ќе се вклучат во работата на парламентот, која досега ја бојкотираа. Засега нема јасен став дали и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОТОГАЛЕРИЈА: Започна конгресот на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: