ВМРО-ДПМНЕ: Законот за јазици е неуставен и неприменлив

9 копии
3 копии

Патриотите кои се во притвор се политички обвинети. Нема никаква правна основа за ваквиот третман и затоа мора да бидат ослободени, велат од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Македонија е единствена држава среде Европа во која во 21 век сеуште има политички затвореници. Политички затвореници се Дурловски, Илиевски, Јовановски, ...
| | веќе видена | слични
9 копии
12 копии

Дурловски, Илиевски, Јовановски, Дамовски, Чавков, пратениците и сите останати кои се неправедно притворени за настаните од 27-ми април, се терористи колку што ...
| | веќе видена | слични

Ниедна демократска земја не се дрзна да ги обвини за тероризам само заради протест во кој гласно го изразуваат своето несогласување со разнебитувањето на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Дурловски и Бошковска непотребно ќе се држат во куќен притвор, како што непотребно јавното обвинителство два месеци се изживуваше со нив. Аргументи дека ќе го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Единствена деструктивна партија на македонската политичка сцена е СДСМ. Бојкотот на институциите е последниот демократски механизам кога власта ја има погазено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 404 | | | веќе видена

Тоа што Христијан Мицкоски се обидува да го претстави носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски уште еднаш потврдува: Антизападниот Христијан Мицкоски ...
сите 225 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 48 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Михајло Маневски, поранешниот министер за правда од претходната власт, за „Фактор“ вели дека унгарските органи веќе позитивно одлучиле да го прифатат барањето ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Законот за јазици е неуставен и неприменлив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: