СДСМ: Мицкоски е против неселективно владеење на правото, против независен правосуден систем, но од правдата нема да избега


„Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена. Христијан Мицкоски и раководството на опозициската партија по секоја цена се обидуваат да ја попречат правдата. ...
| | веќе видена | слични

Откако пред една недела премиерот Заев се закани дека законот за СЈО може да биде донесен на непосакуван начин, опозицијата одговара со своја закана.Ако не ги ...
| | веќе видена | слични

Власта и опозицијата ги приближија ставовите за законот за јавно обвинителство. Само еден час беше доволен работните групи да се усогласат за зголемено ...
| | веќе видена | слични

Услов без кој не може да се оди на лидерска средба е определување на датум за предвремени избори, категоричен е потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар ...
| | веќе видена | слични

Постигнат е напредок на средбата во Владата помеѓу власта и опозицијата за новиот закон на Јавното обвинителство со кој треба да се регулира и статусот на ...
| | веќе видена | слични

За власта во Собрание да ги добие гласовите на ВМРО ДПМНЕ за Законот за Јавно обвинителство, ќе мора да распише предвремени парламентарни избори, вели ...
| | веќе видена | слични

Претставници на власта и на опозицијата на денешните разговори за законот за Јавно обвинителство, со кој треба да се реши идниот статус на СЈО, ги приближиле ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, вели дека допколку власта бара поддршка за Законот за Јавно обвинителство, ќе мора да распише ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопското обвинителство нема кривично да го гони адвокатот на пратеникот Ејуп Алими, Мефаил Арслани за заканата кон обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, ...
сите 283 | | | веќе видена

Собранието а потоа и Советот на јавни обвинители експресно и едногласно како и што ја избраа така ја лишија од функцијата специјален јавен обвинител. Катица ...
сите 520 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 268 | | | веќе видена

Два дена и нешто друго во меѓувреме беше потребно пратениците на СДСМ Фросина Ременски (потпретседател на Собранието) и Александар Кирацовски (доскорешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 331 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски е против неселективно владеење на правото, против независен правосуден систем, но од правдата нема да избега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: