Груевски одржа средба со претставниците на задграничните комитети на ВМРО-ДПМНЕ


4 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вчера заедно со дел од членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ одржа средба со претставниците на задграничните комитети на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ му порача на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, дека залудно бега и се крие зад, како што велат од партијата, бледите партиски ...
| | веќе видена | слични

-На средбата се разговараше околу актуелната политичка состојба во Република Македонија и проблемите со кои се соочува државата откако СДС ја превзема власта. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Два дена поминаа откако 16 годишниот Д.Т. беше застрелан од струмичката полиција во градниот кош. После лекарската интервенција на Клиниката за анестезија, ...
| | веќе видена | слични

Едно 16 годишно момче сè уште се бори за својот живот на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување откако беше погоден во градниот кош од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливер Спасовски два дена го нема и се крие после скандалозното пукање врз две момчиња од страна на струмичката полиција. Како директно одговорен за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неосновани – така правни експерти ги оценуваат стравувањата на двајцата поранешни високи функционери на УБК Горан Грујевски и Никола Бошковски ако Грција ги ...
сите 279 | | | веќе видена

Политичките партии и кандидатите за градоначалници и денеска ја продолжуваат кампањата за вториот круг од локаните избори закажани за 29 октомври.Централниот ...
сите 181 | | | веќе видена

Четворица вработени во МНР се суспендирани од работа за учество во упадот и насилството кон пратеници во Собранието на Македонија на 27 април. Министерството ...
сите 208 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски вчера во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите на архивата ...
сите 178 | | | веќе видена

Новоизбраниот градоначалник има мошне амбициозна програма што треба да ја спроведе со буџет од околу 75 милиони евра годишно, односно 20 милиони за инвестиции. ...
сите 137 | | | веќе видена

„Владата на СДС за 5 месеци нема реализирано ниту еден проект во Гази Баба. СДС кога зборува за проекти жителите на Гази Баба знаат дека тоа се само ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски одржа средба со претставниците на задграничните комитети на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: