Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство


13 копии

-Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните разлики остануваат. Материјалите не беа во согласност со европските препораки за отворање на ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ зависи кога ќе има нова средба за иднината на СЈО, велат од Министерството за правда. Власта и опозицијата одржаа неколку средби за новиот Закон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако власта сака да имаме правна држава тогаш нашите забелешки за Законот за јавното обвинителство ќе бидат прифатени вели Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
17 копии
7 копии

Министерството за правда е подготвено за средба, но кога ќе се одржи зависи од ВМРО-ДПМНЕ, која треба да достави свој предлог за клучните разлики за Предлог ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта и опозицијата засега се далеку од договор за Законот за Јавно обвинителство. Од ресорот правда велат дека останале клучните разлики, а Владата ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 325 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 131 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 661 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Остануваат клучните разлики за законот за јавно обвинителство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: