ВМРО-ДПМНЕ: Заев нема право да зборува за иднината на земја на која планира да ѝ го смени името


2 копии

Зоран Заев, повторно ја лаже јавноста за штетниот и капитулантски договор со Грција, велат во соопштение од опозициската, ВМРО-ДПМНЕ. Истакнуваат дека дури и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република Македонија и се води согласно нивните интереси. СДСМ и Зоран Заев треба да знаат дека ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Главната пречка за напредок се Зоран Заев и неговата клептоманска влада, ова преку денешното соопштение до јавноста го потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Македонија е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Забелешките во однос на корупцијата се должат на криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, кое придонесе корупцијата да се распространи до невидени размери, тврди ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференција на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Забелешките во однос на корупцијата се должат на криминалното ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Македонија никогаш во својата историја откако е член на групата на држави во борба против корупцијата при Советот на Европа не добила негативен извештај од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секој ден се повеќе Зоран Заев и СДСМ тонат во своите лаги. Во бездна Заев ги повлекува и граѓаните на Република Македонија. Со договорот што го потпиша Заев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев нема право да зборува за иднината на земја на која планира да ѝ го смени името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: