Мицкоски: Ниту еден македонски универзитет не е во првите илјада на Шангајската листа, Македонија се соочува со голем пораз


5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во видео обраќање до јавноста вели дека додека во јавноста се актуелни договорот со Грција и сите штетни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најголеми жртви на штетните и антидржавни политики на СДСМ се токму младите. Младите од оваа власт за повеќе од година дена колку што СДСМ е на власт видоа ...
| | веќе видена | слични

Најголеми жртви на штетните и антидржавни политики на СДСМ се токму младите, велат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција на прес-конференцијата на Костадин Костадинов. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога криминалот и корупцијата стануваат пракса во работењето на власта, науката и образованието од приоритет се запоставуваат и страдаат. Република Македонија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека кога криминалот и корупцијата стануваат пракса во работењето на власта, науката и образованието од приоритет се запоставуваат и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските универзитети и годинава не се рангирани во 1000 најдобри светски универзитети по Шнагајската листа. За академската јавност ова не е изненадување ...
| | веќе видена | слични

Нема напредок во квалитетот на високото образование во Македонија. И годинава ниту еден од домашните универзитети не се најде на престижната Шангајската листа ...
| | веќе видена | слични

Вработувањата со врски и немањето стратегија за подигање на квалитетот на универзитетите, се загрижувачки за високото образование. Професорот Башким Зимери ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија се соочува со уште еден голем пораз, ниту еден од универзитетите во државата не е во првите илјада на Шангајската листа за успешност во високото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите неколку недели, парада високи западни официјални лица поминаа низ Скопје, скромниот главен град на малата Република Македонија, која е помала од ...
сите 227 | | | веќе видена

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 168 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 224 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Вчера во Општина Демир Капија, имаше теренска посета Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ заедно со својот тим.– Согласно контактите кои што ги имав со ...
сите 210 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ниту еден македонски универзитет не е во првите илјада на Шангајската листа, Македонија се соочува со голем пораз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: