Мицкоски: Неспособноста на Заев и Филипче се плаќа со животите на граѓаните, оставка веднаш


Ова не е дневна политика, иако политичарите кои го водат ресорот се најодговорни, тука се работи за здравјето на граѓаните. За животот на деца, млади, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Должност на секоја одговорна опозиција е да ги посочи пропустите на една власт, особено кога станува за една ваква неспособна власт, чија неспособност ...
| | веќе видена | слични
11 копии

За жал, деновиве сме сведоци на масовна појава на загуба на човечки животи поради неквалитетното здравство. Тоа е загрижувачки, за сите нас, рече во видео ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека морбилите се раширени во земјава, поради негрижа и непочитување на законските протоколи. Тој денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Венко Филипче оди си од министерската фотелја пред да биде предоцна! Твојата неспособност и алчност во ресорот се плаќа со човечки животи. Само на Заев и на ...
| | веќе видена | слични

Неспособноста на Зоран Заев, претседателот на Владата и Венко Филипче, министерост за здравство се плаќа со животите на граѓаните, и поради тоа тие треба ...
| | веќе видена | слични

Оставка на министерот за здравство веднаш. Но, и тоа не е доволно доколку за краток период не се преземат мерки и активности за средување на хаосот. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На својот Фејсбук профил, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се осврна на состојбите во здравството. Здравството е пред колапс. Неспособноста, негрижата ...
| | веќе видена | слични

Докторот Јово Бурнески преку својот Фејсбук профил го замоли Министерот за здравство, Венко Филипче да формира солидарен фонд, каде како што вели тој лично прв ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

На делегацијата од Европралемантот, не и беше дозволено да влезе во Венецуела и синоќа се врати во Мадрид. Дипломатската група составена од пет лица отпатува ...
сите 99 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Неспособноста на Заев и Филипче се плаќа со животите на граѓаните, оставка веднаш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: