ВМРО-ДПМНЕ: Судот се изживува со граѓани чиј единствен грев е што не се согласуваат со политиките на Заев


2 копии

Правната држава не функционира! Сомнеж во владеење на правото во Р. Македонија под власта на СДСМ, поради политичките апсења и монтираните случаи против ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Институциите се создадени за да служат на сите подеднакво и да одлучуваат врз претходно определени принципи за работа. Не смее да има двојни аршини кога се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонија е единствената земја во Европа во која патриоти во монтиран случај се обвинети за тероризам само затоа што гласно го кажале својот став, кој е ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ трет месец по ред се обидува да ја одржи темата за притворот на осомничените учесници во настаните околу Крвавиот четврток во Собранието изминатата ...
| | веќе видена | слични

Во првите 100 дена градоначалникот на Берово постигна многу. Избрка од работа 20-тина лица, а на местото на бремена наставничка ја вработи сопругата, реагираат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска со соопштение реагираа на политиките на СДСМ. „Десетици македонски патриоти повеќе од три месеци се жртви на континуиран политички прогон за ...
| | веќе видена | слични

Невини луѓе, доктори, глумци, режисери, политички без никаква правна основа се држат во привор во Истражниот затвор Скопје. Институциите не смеат да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

09.02.2018 Почитувани граѓани, Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Кочани, очигледно следејќи ги наредбите на нивната Централа во Скопје, денеска имаше прес ...
| | веќе видена | слични

09.02.2018 По изминувањето на стоте дена од владеењето на новата локална власт предводена од СДСМ ОК на ВМРО – ДПМНЕ Кочани на прес конференција го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Судот се изживува со граѓани чиј единствен грев е што не се согласуваат со политиките на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: