ВМРО-ДПМНЕ: Загрижувачка е Стратегијата која го проектира долгот на државата до 2021 година


Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ја оцени како загрижувачка, фискалната стратегија на Министерството за финансии која го проектира долгот на државата до 2021 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Една година СДСМ, една година лаги и манипулации. Државата е во заложништво на Заев и неговиот картел, велат денеска во соопштение од опозициската партија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
9 копии

Владата на Зоран Заев е единствената Влада што само се задолжува, а не работи ништо. Заев и Тевдовски денеска ги задолжуваат граѓаните за нови 22.400.000 евра, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

„СДСМ и Тевдовски го качија јавниот долг над 5 милијарди евра и ја пробија психолошката бариера.СДСМ и Тевдовски немаат оправдување за фактот дека само во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Загрижувачка е Стратегијата која го проектира долгот на државата до 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: