ВМРО-ДПМНЕ: Кратењето на буџетот ја отсликува негрижата на СДСМ за културното наследство


5 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека министерот за култутра Алаѓозовски и Социјалдемократскиот сојуз со стопирање на изградбата на проектот Антички театар Скупи ја ...
| | веќе видена | слични

– Со ребалансот на буџетот предвиден за изградба на Античкиот театар Скупи, сите средства кои беа наменети за проектот се укинати некаде над 80 отсто. Ова ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Алаѓозовски и Социјалдемократскиот сојуз со стопирањето на изградбата на проектот Антички театар Скупи, за жал ја потцени и навреди маката на илјадници ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Валентина Божиновска. Со ребалансот на буџетот предвиден за изградба на Античкиот театар ...
| | веќе видена | слични

СДСМ писмено реагира на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.„Не постои поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го направи на граѓаните на Македонија за ...
| | веќе видена | слични

„Поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го направи на граѓаните на Македонија за време на 11-Вгодишното криминално владеење немало досега“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Партизацијата на државните институции беше заштитен знак на 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, соопшти СДСМ во реакција на прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку 217 лица загинаа, а десетици се водат за исчезнати во катастрофалниот земјотрес што го погоди Мексико. Првично беше соопштено дека во земјотресот, кој ...
сите 233 | | | веќе видена

Владите што сакаат да им служат на своите граѓани се отворени. Тие не се кријат. Тие откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните. Треба да ги искористиме ...
сите 220 | | | веќе видена

Британската полиција вечерва соопшти дека ослободила еден од шестемина приведени под сомнеж за поврзаност со нападот во лондонското метро во петокот, без да ...
сите 209 | | | веќе видена

Центарот на ураганот Марија поминува на копно и тоа северно од Доминиканската Република а се очекува да ги зафати и островите Туркс, Саикос и Бахамите, рано во ...
сите 206 | | | веќе видена

Со заеднички кандидати во изборната трка во неколку општини одат ДУИ и СДСМ. Но за кои општини станува збор, двете партии се уште не откриваат „Ние сме во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Кратењето на буџетот ја отсликува негрижата на СДСМ за културното наследство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: