Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица


2 копии
2 копии
3 копии

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. КУРИР ексклузивно го дознава новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Изборот на новите членови на Извршниот комитет и на потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ е на претседателот на партијата Христијан Мицкоски. - Централниот комитет ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По изборот на Извршниот Комитет и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски, кажа дека одлуката е негова како претседател ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Долгогодишниот член на највисоките партиски структури и пратеник од Охрид Александар Николовски е избран за потпретседател на опозициската ВМРО ДПМНЕ. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Актерот Тони Михајловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, ексградоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, претседателката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Медијаторот Метју Нимиц во интервју за телевизијата Сител рече дека спорот за името не му причинува некаков голем проблем на светот, бидејќи постојат луѓе кои ...
сите 503 | | | веќе видена

Во најновото соопштение до јавноста, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ повторно наведуваат дека правосудните органи имаат двојни стандарди. Како што велат ...
сите 195 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте секаков вид на ризици во деловните преговори. Премногу сте попустливи кон саканото лице. Партнерот тоа го искористува ...
сите 30 | | | веќе видена

На интернет страницата на Венецијанската комисија, советодавното тело на Советот на Европа, засега нема ниту една информација дека некој од Македонија им ...
сите 271 | | | веќе видена

Реки од луѓе од сите страни на главниот град се упатија кон кејот на Вардар. И оваа година, просторот од двете страни беше претесен за сите православни ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: