Влада: Приватна фирма треба да врати 30 000 евра за прославата за НАТО


Приватна фирма која била ангажирана за прославата „Одиме напред – Македонија во НАТО и ЕУ”, за обезбедување на сценска опрема, бини, системи за озвучување и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Граѓаните на Македонија се против бришење на нашето историско име, против промена на идентитетот, културата, традицијата, граѓаните се и против покривање на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се против покривање на општиот грабеж што го спроведува СДСМ со капитулантски договори. Освен Заев и крими картелот околу него кои од крадење не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Губење на едуцирани и квалитетни доктори и здравствени работници поради непочитување на нивниот труд и нивно заминување на трајна работа  во странство е она ...
| | веќе видена | слични

По денешната прес конференција на Димче Арсовски, за именувањето на Сашо Тасевски за Директор на Бирото за јавна безбедност, одговорајќи на новинарски прашања, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ.„ВМРО-ДПМНЕ со денови лаже и измислува се само за да не го каже ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ицето на власта одамна го прочитаа граѓаните. Безцелно е Центарот за комуникации на СДСМ да пишува и праќа бледи соопштенија. Со своите стерилни соопштенија не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со европратениците Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн го повторил ставот дека неговата партија не ...
сите 183 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 9 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 18 | | | веќе видена

Ако сакате смесата за палачинки да ви биде вкусна и да не се лепат, има мал трик од кујната. Додајте шолја пиво или малку снег од белки со лимон и нема да се ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Приватна фирма треба да врати 30 000 евра за прославата за НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: