ВМРО-ДПМНЕ: Дали и Вилма Русковска е прислушувана?


Тој обвини дека полицијата упаднала кај обични лојални луѓе на партијата, не станувало збор за поранешни или актуелни функционери , но на фејсбук статусот тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осми ден молчат од СДСМ за скандалот со прислушувањето, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски и рече дека премиерот, Зоран Заев и министерот за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерството за внатрешни работи ги демантира ,,дезинформациите изнесени од страна на Христијан Мицковски преку социјалната мрежа Фејсбук за наводни упади во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот „Фејсбук“ профил напиша дека петнаесетина членови на партијата биле претресувани од полициски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Осми ден молчат од СДСМ за скандалот со прислушувањето. 8ми ден Зоран Заев и Оливер Спасовски не преземаат ништо и не ја известуваат јавноста за ништо. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Зачестено пишувам за фактите кои го разголуваат црното владеење на оваа Влада. Но ова за што пишувам денес, не е само статистички податок, туку многу повеќе од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, обвини дека минатата недела полицијата влегла во домовите на повеќе активисти и поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ. Тој на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 142 | | | веќе видена

Прекинат е протестот и блокадата на паркингот на Клинички, а Синдикатот ја продолжува битката за покачувањето на платите и инсистира истото да не биде ...
сите 149 | | | веќе видена

Известувањето за годишното обраќање на шефот на државата веќе е доставено до Собранието на Република Македонија. Ова ќе биде последно обраќање на Иванов како ...
сите 155 | | | веќе видена

Нова сообраќајна несреќа, во која повторно животот го загубија мигранти, се случи рано утрово на автопатот „Егнатиа“ меѓу грчките градови Кавала и Ксанти во ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Дали и Вилма Русковска е прислушувана?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: