ВМРО-ДПМНЕ: Јавниот обвинител да отвори случај за расипаното месо пред штабот на СДСМ

2 копии

Скопје - Откако Бранко Црвенковски сфати дека нема со што друго да напаѓаат по ВМРО-ДПМНЕ, доцна во денот го прати Гордан Ѓоргиев да раскаже неколку празни реченици. Г-дине Горгиев и Ние го повикуваме јавниот обвинител да отвори случај во врска со расипаното месо кое е конфискувано пред штабот на СДСМ, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски. - Доколку се докаже дека СДСМ и нивниот коалиционен партнер поткупувале гласови со расипано месо, бараме јавниот обвинител да поднесе тужби за обид за убиство, бидејќи последиците од овој случај можеле да бидат катастрофални. Исто така ако се потврди случајот со монтажата на телевизијата на Велија Рамковски направена во Седиштето на СДСМ, го повикуваме јавниот обвинител и за тоа да покрене постапка пред надлежните органи, истакна Бичиклиски. Share this:
| | веќе видена | слични

Откако Бранко Црвенковски свати дека нема со што друго да напаѓаат по ВМРО-ДПМНЕ, доцна во денот го прати Гордан Ѓоргиев да раскаже неколку празни реченици. г-дине Горгиев и Ние го повикуваме јавниот обвинител да отвори случај во врска со расипаното месо кое е конфискувано пред штабот на СДСМ. Доколку се докаже дека СДСМ и нивниот коалиционен парнер поткупувале гласови со расипано месо, бараме јавниот обвинител да поднесе тужби за обид за убиство, бидејќи последиците од овој случај можеле да бидат катастрофални. Исто така ако се потврди случајот со монтажата на телевизијата на Велија Рамковски направена во Седиштето на СДСМ, го повикуваме јавниот обвинител и за тоа да покрене постапка пред надлежните органи. (Крај) **Инпрес ги објавува партсиките соопштенија интегрално и без интервенции
| | веќе видена | слични

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која на почетокот на неделава си поднесе неотповиклива оставка, а неколку ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Јавниот обвинител да отвори случај за расипаното месо пред штабот на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: