(ВИДЕО) Нови 19 странски инвестиции започнаа, гласот за Стево е глас да продолжат, гласот за Гордана е за да запрат инвестициите


3 копии

Напредокот во интеграциите, успешните економски политики резултираа со раст на економијата, раст на платите и на инвестициите. Во 2018 година забележан е ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Гласот за Стево Пендаровски е глас за Зоран Заев. Гласот за Стево Пендаровски е глас за поткуп по шемата – „едно евро за црквата, едно евро за Вицето“. Самиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, денеска беше во посета на Струга и населеното место Октиси.Како што информираат од партијата, пред граѓаните на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред граѓаните на Струга Манчевски рече дека престојните претседателски избори се шанса земјата да продолжи по патот по кој зачекори, патот кон ЕУ и НАТО, ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ , Дамјан Манчевски денеска беше во посета на Струга и населеното место Октиси. Пред граѓаните на оваа општина Манчевски рече дека ...
| | веќе видена | слични

Лагите на Стево Пендаровски! Човек кој ги лажел своитe граѓани, не заслужува да им биде претседател!Гласот за Стево е глас за самоуништување!Лагите на Стево ...
| | веќе видена | слични

Oсумдесет проценти од странските директни инвестиции со кои се фали СДСМ се реинвестирана добивка на веќе постоечките инвеститори во државата, кои ги донесе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 223 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 92 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 57 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 118 | | | веќе видена

Лионел Меси стана најдобар фудбалер во изборот на „Франс фудбал“, по шести пат ја доби „Златната топка“ која ја доделува овој француски магазин, а во гласањето ...
сите 188 | | | веќе видена

Сестрата на Орце Камчев, Кристина Камчева-Стојческа пред две недели се повлекла од управителската функција во фирмата Монт, во која денеска инспектори ја ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Нови 19 странски инвестиции започнаа, гласот за Стево е глас да продолжат, гласот за Гордана е за да запрат инвестициите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: