ВМРО-ДПМНЕ: Правниот систем во Република Македонија колабира под политичките притисоци


2 копии

Правниот систем во Република Македонија колабира под политичките притисоци. Наместо правосудството да се доближува кон европските стандарди, македонските ...
| | веќе видена | слични

Помеѓу можноста криминалниот картел неказниво да краде и владеењето на правната држава, СДСМ одбра грабеж, стои во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. -Помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Помеѓу можноста криминалниот картел неказниво да краде и владеењето на правната држава, СДСМ одбра грабеж, тврди ВМРО-ДПМНЕ. „Правната држава не функционира. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение до јавноста - реакција на реакцијата на СДСМ која се однесуваше на прас конференцијата на Александар Николоски СДСМ ветуваше членство во ЕУ и НАТО ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Соопштение за јавност Пред да се истрчува во јавноста ВМРО-ДПМНЕ треба да го прочита Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија. ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Пред да се истрчува во јавноста ВМРО-ДПМНЕ треба да го прочита Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија, реагираат од СДСМ на ...
| | веќе видена | слични

Интегрално го пренесуваме соопштениетп на СДСМ: Пред да се истрчува во јавноста ВМРО-ДПМНЕ треба да го прочита Извештајот на Европската комисија за напредокот ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ ветуваше членство во ЕУ и НАТО за шест месеци. Помина една година од владеењето на криминалниот картел, а не само што нема членство во ЕУ и НАТО туку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери испрати покани за учество во набљудувањето на изборот за претседател на државата што ...
сите 164 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 88 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Правниот систем во Република Македонија колабира под политичките притисоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: