(ВИДЕО) Влатко Стефановски: „Нема да има северно македонско девојче!“


Македонскиот музички уметник е секаде со задоволство виден, често е на фестивали, а неговите гостувања секогаш се користат за интервјуа… Последното такво е ...
| | веќе видена | слични

Музичарот Влатко Стефановски, пејачката Дани Димитровска, актерот Драган Спасов-Дац беа дел од отворањето на новата продавница на брендот за џинс, „Левис“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21, во врска со случајот „Монструм“, на прашањето: Дали сега во ваква позиција може да ...
сите 156 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Судските служби во текот на денешниот ден прават нови обиди да го достават решението на Кривичниот совет, со кое се одбива жалбата против решението на судија ...
сите 199 | | | веќе видена

Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Влатко Стефановски: „Нема да има северно македонско девојче!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: