Културно-забавна - Влатко е самво новиот спот

За песната „Странец во твојот свет“, пејачот Влатко Илиевски завчера го снимаше својот најнов видеоспот. Спотот се снимал во студиото „Рок енд рол“, повеќе од 12 часа. Во него, за разлика од неколкуте минати изданија, каде што беше со девојка му Теа, Влатко се појавува сам. Овојпат тој е во улога на пејач, гитарист, басист, тапанар, а за секоја сцена има различен изглед и фризура. Спотот е модерен и работен е по теркот на спотовите на светските ѕвезди. Публиката ја нема чуено новата песна, која ќе излезе заедно со спотот на официјална промоција. Се работи за брза песна, во која освен рок-призвукот вклучени се и хаус-елементи. Музиката и аранжманот се на Јован Јованов, а текстот е на Весна Малинова.
| | веќе видена | слични

Поп-пејачот Влатко Илиевски вечерва во 20.30 часот во трговскиот центар Соравиа ќе ги промовира спотовите за своите две нови песни “Моја тамна ријеко” и за „Странец во твојот свет”, соопштуваат од “План Б” продукција. Со темата “Моја тамна ријеко” Илиевски ќе настапи на главната вечер “Пјесма љета” на фестивалот “Сунчане скале” кој ќе се одржи на 4 и 5 јули во Херцег Нови. Песната авторски ја потпишуваат Григор Копров-музика, Фајо-текст и Кристијан Габроски-аранжман.Спотот за песната “Странец во твојот свет” беше снимен овој викенд во студиото „Рок ен рол”. Во оваа видеоприказна Влатко се појавува сам и е во улога на пејач, гитарист, басист и тапанар, а за секоја сцена има различна гардероба и фризура. Се работи за брза песна, со светски модерни звуци и ефекти, песна во која освен рок-призвукот се вклучени хаус-елементи. Композицијата авторски ја потпишуваат Јован Јованов – музика и аранжман, а Весна Малинова - текст.
| | веќе видена | слични

Влатко Илиевски ја визуализира својата песна „Странец во твојот свет“ Снимаше повеќе од 12 часа во студиото „Рокенрол“. Во спотот се појавува само тој и има улога и на пејач, гитарист, басист, тапанар... и за секоја сцена има различна облека и фризура. Песната е брза и динамична, со рок-призвук и хаус-елементи, а ја напишаа Јован Јованов, кој ги потпишува музиката и аранжманот, и Весна Малинова, чие дело е текстот. И песната и спотот ќе бидат заедно пуштени во етерот.
| | веќе видена | слични

Останато

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Влатко е самво новиот спот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: