Заев и Ахмети го договориле, а Шекеринска и Груби го спровеле сценариото за 27 април (ВИДЕО)


Мозоците на крвавиот четврток се Артан Груби и Радмила Шекеринска, обелодени пратеникот Груби во гостување на телевизијата Алсат М. -И на крај контактиравме ...
| | веќе видена | слични

Оваа дилема ја отвори Стојанче Ангелов , кој иницира можност за амнестија на дел од обвинетите по што следеше итно соопштение од СДСМ дека не се планира ...
| | веќе видена | слични

Ангелов за Канал 5 вели дека инспираторите на настаните треба да бидат изведени пред лицето на правдата и треба да одговараат, но како што рече, амнестирани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Соопштение на СДСМ: 27 април е најтрагичниот датум во историјата на Македонија, ден кога со насилниот упад во Собранието беа загрозени животите на пратеници, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на Националната демократска преродба, Весел Мемеди, во интервју за на една ексклузивно интервју за емисијата "INSIDE" што се емитира на Журнал.мк, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев во интервју за на една ексклузивно интервју за емисијата "INSIDE" што се емитира на Журнал.мк, разкажува за настаните на ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на пратеникот на ДУИ Артан Груби дадена во емисија на телевизијата Алсат М дека тој и Радмила Шекеринска го разработиле планот изборот на Талат Џафери ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери на една ексклузивно интервју за емисијата "INSIDE" што се емитира на Журнал.мк, зборуваше по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 43 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Ахмети го договориле, а Шекеринска и Груби го спровеле сценариото за 27 април (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: