Властите на Њу Орлеанс до жителите: Обезбедете вода, храна и лекови за најмалку три дена


4 копии

Градот Њу Орлеанс на Твитер објави предупредување до жителите на овој град, во кое се содржат правила за однесување пред ураган, кој допрва се очекува. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот национален центар за урагани денеска соопшти дека тропската бура Бери се зајакнува додека се приближува кон крајбрежјето на Луизијана, а се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Наредени се итни евакуации на околу 10.000 лица Метеоролозите предупредија за можна појава на ураган на делови на крајбрежјето на сојузната држава Луизијана, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Тропска бура која се формирала над Мексиканскиот залив би можела да прерасне во ураган и да удри на Њу Орлеанс кој веќе е поплавен. Метеоролозите велат дека ...
| | веќе видена | слични

Тропска бура со обилни врнежи од дожд го поплави Њу Орлеанс, американскиот град кој што едвај се опорави откако пред 14 години беше погоден од ураганот ...
| | веќе видена | слични

Тропска бура со обилни дождови поплави бројни улици и го парализира сообраќајот во градот Њу Орлеанс во американската сојузна држава Луизијана. Во регионот е ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 93 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Mногумина беа разочарани од односот на публиката кон Новак Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон. Српскиот тенисер играше против Роџер Федерер, миленикот на ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Властите на Њу Орлеанс до жителите: Обезбедете вода, храна и лекови за најмалку три дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: