Влатко Ѓорчев: Предноста на Македонија кон Албанија е однесувањето на опозицијата

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предвремени парламентарни избори нема да има, рече премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев. Тој кажа дека Централниот одбор на партијата донел одлука да се ...
| | веќе видена | слични

Избран е и нов извршен одбор на партијата, а потпретседатели ќе се бираат во следниот период.. Премиерот Заев по седницата најави дека до крајот на неделава ќе ...
| | веќе видена | слични

Во Охрид – Зоран Заев ја отвора дебатата за реконструкција, но и бира ново раководство откако колективно ги разреши секретарите и потпретседателите на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 15. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Откако стана извесно дека за Македонија е одложен датумот за преговири за членство во ЕУ и најавите на премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Избори во Македонија сепак нема да има. Прашањето за предвремени парламентарни избори веќе не е опција за која размислува СДСМ што значи избори нема да има, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните неколку недели во земјава се бележат трoцифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и ...
сите 535 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 368 | | | веќе видена

Епидемијата на корона вирусот во земјава не стивнува. Само за последните три дена во земјава се регистрирани 540 новозараени граѓани со Ковид-19, додека 409 ...
сите 170 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 190 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор и поранешен премиер Владо Бучковски и политичкиот аналитичар Џелал Незири за „Фокус“ со прогнози за мртва трка на претстојните ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влатко Ѓорчев: Предноста на Македонија кон Албанија е однесувањето на опозицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: