Влатко Ѓорчев: Предноста на Македонија кон Албанија е однесувањето на опозицијата

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предвремени парламентарни избори нема да има, рече премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев. Тој кажа дека Централниот одбор на партијата донел одлука да се ...
| | веќе видена | слични

Избран е и нов извршен одбор на партијата, а потпретседатели ќе се бираат во следниот период.. Премиерот Заев по седницата најави дека до крајот на неделава ќе ...
| | веќе видена | слични

Во Охрид – Зоран Заев ја отвора дебатата за реконструкција, но и бира ново раководство откако колективно ги разреши секретарите и потпретседателите на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 15. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Откако стана извесно дека за Македонија е одложен датумот за преговири за членство во ЕУ и најавите на премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Избори во Македонија сепак нема да има. Прашањето за предвремени парламентарни избори веќе не е опција за која размислува СДСМ што значи избори нема да има, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 333 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влатко Ѓорчев: Предноста на Македонија кон Албанија е однесувањето на опозицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: