Влатко Ѓорчев: Предноста на Македонија кон Албанија е однесувањето на опозицијата

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предвремени парламентарни избори нема да има, рече премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев. Тој кажа дека Централниот одбор на партијата донел одлука да се ...
| | веќе видена | слични

Избран е и нов извршен одбор на партијата, а потпретседатели ќе се бираат во следниот период.. Премиерот Заев по седницата најави дека до крајот на неделава ќе ...
| | веќе видена | слични

Во Охрид – Зоран Заев ја отвора дебатата за реконструкција, но и бира ново раководство откако колективно ги разреши секретарите и потпретседателите на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 15. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Откако стана извесно дека за Македонија е одложен датумот за преговири за членство во ЕУ и најавите на премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Избори во Македонија сепак нема да има. Прашањето за предвремени парламентарни избори веќе не е опција за која размислува СДСМ што значи избори нема да има, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата ја следи состојбата со новозаразените не само во Штип, туку и на ниво на цела држава. Спасовски истакна дека и денеска во Штип има зголемување на ...
сите 431 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 273 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 564 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Во отвореното студио на 24 анализа, портпаролите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Игор Јанушев и Мухамед Зекири дебатираа за датумот за изборите. Јанушев смета дека СДСМ ...
сите 390 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 196 | | | веќе видена

БиХ ги отвора границите само за државјаните на три држави. Советот на министри на Босна и Херцеговина одлучи да ги отвори границите за државјаните на Србија, ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влатко Ѓорчев: Предноста на Македонија кон Албанија е однесувањето на опозицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: