И власта и опозицијата сакаат уредници во МРТВ


3 копии

Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за медиусмките реформи, така како што е претставен во медиумите, е несериозен. Тој не ги ослободува медиумите од стегите на политиката, ...
| | веќе видена | слични

Закон за владино рекламирање и комбинирана форма за функционирање на МРТВ по словенечко-германско-белгиски модел биле предлозите на ВМРО-ДПМНЕ за регулирање на ...
| | веќе видена | слични

Предлозите на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ за регулација на медиумите се неприфатливи и за нив воопшто не треба да се дискутира затоа што станува збор за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 320 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 773 | | | веќе видена

Нестабилно време не очекува и во текот на викендов, кое осбоено ќе се чуствува во попладневните часови. Метеопрогнозерот Слачо Попоски најавува локален развој ...
сите 246 | | | веќе видена

Полицијата сомничи 53 годишен жител на Струмица дека извршил обљува врз малолетно лице со пречки во развојот. Како што соопштија од СВР Струмица, осомничениот ...
сите 191 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 255 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 113 | | | веќе видена

Пристигнете на аеродромот најмалку три часа пред летот, апелираат од „Визер“ по денешниот ИТ-колапс. Се очекуваат потенцијални прекини поради тековниот проблем ...
сите 127 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини од македонска страна, АМСМ препорачува прилагодена ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И власта и опозицијата сакаат уредници во МРТВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: