ВМРО-ДПМНЕ со став за референдумот во наредните недели


Референдумското прашање, формата на референдумот и датумот на одржувањето – 30 септември, се познати веќе една седмица, но се уште нема дефинирани ставови од ...
| | веќе видена | слични
22 копии

Несериозно е да се нема став за најважните прашања за иднината на државата и граѓаните. Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја програма ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Промената на институционалниот идентитет на кој се согласи Заев и владата, потпишувајќи го договорот со Грција за промена на името на Република Македонија ...
| | веќе видена | слични
17 копии
4 копии

Потребни се реформи во економијата, образованието и здравството, а не криминални иновации, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, според кого СДСМ не ...
| | веќе видена | слични
13 копии

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските ...
| | веќе видена | слични

Владата утре на седница ќе одлучува каква кампања ќе води за референдумот на 30 септември и како подобро да ги информира граѓаните за содржината на Договорот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 225 | | | веќе видена

Референдумот е за преименување во Северна Македонија, за Спогодбата со Грција, за промена на Уставот, нема гаранција за членство во ЕУ... Му благодариме на ...
сите 43 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ со став за референдумот во наредните недели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: