Владо Јовановски, почесен граѓанин на Пробиштип

Актерот Владо Јовановски денеска ќе биде прогласен за почесен граѓанин на Пробиштип, неговиот роден град. Наградата „Почесен граѓанин на општина Пробиштип“ ќе му биде доделена вечерва, во 20 часот, на платото пред Домот на културата „Злетовски рудар“. Титулата му се доделува за големите придонеси во културата, а во пресрет на големиот празник - 28 Август, Успение на Пресвета Богородица, Ден на рударите и Ден на општина Пробиштип.
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владо Јовановски, почесен граѓанин на Пробиштип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: