Изгласани и замениците министри


Реконструираниот владин кабинет изледа вака: Рената Дескоска, досегашната министерка за образование и наука, го презема кормилото во Министерството за правда. ...
| | веќе видена | слични

По целодневна расправа, Собранието вечерва ги изгласа новите четворица министри во Владата. Станува збор за ресорите правда – Рената Дескоска (СДСМ) – 67 гласа ...
| | веќе видена | слични

Новите министри и заменици-министри совесно ќе си ги вршат своите обврски почитувајќи ги законите, рече премиерот Зоран Заев во експозето за реконструкцијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот Амди Бајрам на собраниската дискусија за реконструкција на Влада изјави дека го потврдува ставот оти тој е во коалиција со тој што е на власт.– Жал ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Една година од формирањето на владата на премиерот Зоран Заев, Собранието вчера расправаше за избор на нови министри, при што Заев во своето експозе истакна ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од Либерално-демократската партија, дел од коалицијата на СДСМ не гласаа за избор на Бардул Даути од ДПА за министер без ресор за привлекување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година парите биле потрошени на амбулантни ...
сите 214 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 217 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгласани и замениците министри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: