Едноминутно молчење во чест на Торвалд Столтенберг, почесен граѓанин на Скопје


Со едно минутно молчење членовите на Советот на Град Скопје, пред почетокот на седницата, одадоа почит на Торвалд Столтенберг, голем пријател и почесен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Црвен крст на Град Скопје традиционално денеска организира крводарителска акција во знак на сеќавање на катастрофалниот земјотрес во Скопје, но и во знак на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Од Братство и единство ’63 до Скопје ’63“ е насловена тематската изложба што по повод 55 години од скопскиот земјотрес ја организира Музејот на Град Скопје. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владина делегација во состав Драган Тевдовски, министер за финансии, Дамјан Манчевски, министер за информатичко општество и администрација и Зорица Апостолска, ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Младите ентузијасти, кои го градеа автопатот Братство и единство на трасата Куманово – Велес пред 40 години, беа сместени во некогашната акцијашка населба во ...
| | веќе видена | слични

И оваа годин крводарителската акција ќе се одвива во периодот од 9:00 - 17:00 часот во Музеј на Град Скопје. Во рамки на акцијата, ќе доделиме благодарници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едноминутно молчење во чест на Торвалд Столтенберг, почесен граѓанин на Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: