Владин тим ќе ја следи релизацијата на секој капителен проект

Гасоводот помина низ Водно и до крајот на годината ќе стигне до Гостивар. Завршени се 95% од трасата, поставени се и цевките, се работи на последниот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Драган Тевдовски вели дека успешно менаџира со јавниот долг, парите од обврзницата се трошат согласно законот, а задолжувањата се со ...
| | веќе видена | слични

Пуштена е во функција електронска платформа, privatizacija.finance.gov.mk преку која граѓаните и фирмите можат да се информираат до каде е нивниот предмет за ...
| | веќе видена | слични

Посилен притисок врз министрите за да ги трошат парите за капитални инвестиции. Министерот за финансии бара да се реализираат проектите кои се предвидени со ...
| | веќе видена | слични

Статусот на предметите за приватизација на градежно земјиште може да се провери и електронски преку посебна платформа на којатреба да се внесе а рхивски број ...
| | веќе видена | слични

И покрај слабата реализација на капиталните проекти од 6,2 отсто во првиот квартал на годинава, министерот Тевдовски очекува нивен раст во следните кавртали и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Граѓаните и фирмите од денеска на порталот ќе можат да се информираат до каде е нивниот предмет за приватизација во Управата за имотно правни работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 380 | | | веќе видена

Командантот на иранскиот корпус на Гардата на исламската револуција, бригаден генерал Хосејн Салами вчера изјави дека Техеран се наоѓа „на работ на целосна ...
сите 184 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 100 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и ...
сите 229 | | | веќе видена

Новиот документарен филм за Меган Маркл открива бројни детали од животот на војвотката од Сасекс, пред да го запознае принцот Хари. Меган Маркл, во 2013-та ...
сите 74 | | | веќе видена

Министерката за правда, Рената Дескоска се сретна со Блу принт групата на граѓански организации со фокус на работа на следење на правосудните реформи и ...
сите 139 | | | веќе видена

Бензините поевтинија за денар , дизелот поскапе за половина ..Поголеми поместувања нема.. Од владата оценија , пристапот е коректен , иако пазарот е ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владин тим ќе ја следи релизацијата на секој капителен проект

Од:
До кого (е-маил):
Порака: