Владимир Мандиќ е невин!

Вишиот суд во Белград денес познатиот ракометар Владимир Мандиќ го ослободи од оптужба за обид за убиство на Дејан Марковиќ. Судот заклучи дека нема докази за тоа што го тврди спротивната странка. „На крајот правдата е задоволена. Се надевам дека сега ќе се избрише лагата која се наметна врз моето име.“ – Изјави Владимир.
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владимир Мандиќ е невин!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: